To jsme my :-)

30.dívčí brněnský oddíl skautek Bílé kytky

Náš oddíl funguje od 14. března 1990, kdy jsme se poprvé sešli. Od té doby se toho hodně změnilo: tehdejší světlušky dnes oddíl vedou, do programu jsou zapojovány stále nové prvky, nejrůznější výtvarné činnosti, sportovní a outdoorové aktivity a také naše klubovna už není tam, kde tehdy bývala. Jedno však stále přetrvává a to je přátelství a nadšení pro skautský způsob života.

V našem oddíle máme čtyři skupinky-družinky dvě pro holky na prvním stupni základní školy, jednu pro druhý stupeň . Čtvrtá družinka je pro nejmladší holky a kluky a to pro předškoláky. Přes týden se schází družinky na dvouhodinových schůzkách. O víkendech se konají výlety, vícedenní výpravy, či jiné kulturní nebo sportovní akce. Některé akce pořádáme samy, jiné spolu s chlapeckým 94. oddílem. Vyvrcholením celého roku je čtvrnáctidenní tábor ve stanech s podsadou.

Družinky vedou holky ve věku okolo 15 let, které prošly vzdělávacím kurzem. Celý oddíl vede Blanka "BLÁŇA" Adlerová, která absolvovala vůdcovský kurz akreditovaný MŠMT. Máte-li nějaké dotazy, stačí napsat na email iceblanice@seznam.cz, nebo se přijít rovnou podívat.

Bližší informace o naší činnosti naleznete na našich webových stránkách 30dbo.skauting.cz

Na všechny nováčky se těšíme.

Nová klubovna bude!
01.12.2018

Projekt přestavby mládežnických kluboven pod Bílou horou uspěl v Participativním rozpočtu města Brna. Je to skvělá zpráva a velký úspěch. Moc děkujeme všem, kdo poslali svůj hlas neb... [více]

Projekt nových kluboven