Skauti - Židenice
Popisek
Popisek
Popisek

Roverský kmen TILIA

Roverský kmen našeho střediska vznikl v lednu roku 2009. Jedná se o uskupení starších skautů a skautek označovaných jako roveři a rangers, kteří jsou činní v oddílech i mimo ně. S nepravidelnou pravidelností se schází aby plánovali a uskutečňovali zábavné, zajímavé a prospěšné podniky. Říká se že rovering je cesta – taková cesta životem, po které jdeme spolu s kamarády. Heslo roverů je Sloužím! – podle něj se řídí všichni, kdo jsou opravdovými rovery – vyjadřuje službu Nejvyšší Pravdě a Lásce, kterou odvádějí.

Milovníkům přírody je už v tuto chvíli zřejmé, že Tilia je odborný název pro lípu, náš národní strom. Tento název si kmen osvojil poměrně nedávno s myšlenkou jakéhosi pocitu vlastenectví a radosti z naší země. Jako biolog bych rovery a rangers přirovnal k pletivům, ze kterých se skládá kmen stromu v jehož koruně rostou lístky tvaru srdce, které jsou výsledkem společné práce – výsledkem, který je prospěšný jak roverům samotným, tak ostatním lidem.

Máme toho za sebou na tak krátkou dobu fungování již opravdu docela hodně . Mezi nejvýznamnější akce patří určitě spolupořádání známé sbírky Postavme školu v Africe a také příprava Mikulášských dnů v dětském domově v Předklášteří. Mnohé akce kmene jsou zaměřeny na potřeby střediska – letošní skautský ples nebo vymalování a namalování zdí v areálu klubovny. Nezapomínáme ovšem ani na akce uspořádané pro nás. Obrok, ale důležité je zdůraznit také Nevzdávej, legendární závod pořádaný naším střediskem, jehož se pravidelně účastníme.

Jestli máte nápad a zájem o spolupráci s námi, napište naším vůdcům roverského kmene Tilia:

Bronislav „Pádík“ Musil: brona30@seznam.cz

Tereza „Mate“ Blažková: terkablaz@seznam.cz

přidej se!

Zprávy ze střediska
Nová klubovna bude!
01.12.2018

Projekt přestavby mládežnických kluboven pod Bílou horou uspěl v Participativním rozpočtu města Brna. Je to skvělá zpráva a velký úspěch. Moc děkujeme všem, kdo poslali svůj hlas neb... [více]

Projekt nových kluboven
14.11.2018

Jak možná víte, o přízeň veřejnosti se v participativním rozpočtu města Brna uchází i projekt přestavby volnočasových kluboven pod Bílou horou: https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=94... [více]

Návštěva z Belgie
27.7.2018

Tábor 94. oddílu přivítal návštěvu belgických skautů a skautek. Není těžké poznat, kteří jsou kteří :-)... [více]